DJ & EDM Events in Everett

  • Altin Gün with Moon Age

    Neumos

    Line-up: ALTIN GÜN, MOON AGE
    Mon 14th October 7 PM
  • Good Morning

    Barboza

    Line-up: GOOD MORNING
    Mon 14th October 8 PM
  • KARAOKE Seductive Sounds Entertainment

    High Dive Seattle

    Line-up: KARAOKE, KJ-NOMI
    Mon 14th October 9 PM
  • Landon Cube

    Chop Suey

    Line-up: LANDON CUBE
    Tue 15th October 12 PM
  • The Regrettes

    Neumos

    Line-up: THE REGRETTES
    Tue 15th October 12 PM
  • The Regrettes with Greer

    Neumos

    Line-up: THE REGRETTES, GREER
    Tue 15th October 7 PM
  • Faye Webster with Jenny O.

    Barboza

    Line-up: FAYE WEBSTER, JENNY O.
    Tue 15th October 8 PM
  • Jed Crisologo & The Sun Killers • Glass Beaches • Them Savages

    High Dive Seattle

    Line-up: THEM SAVAGES, THE SUN KILLERS, JED CRISOLOGO, GLASS BEACHES
    Tue 15th October 8 PM
  • Aesthetic Perfection, Empathy Test, Lazerpunk

    Highline

    Line-up: AESTHETIC PERFECTION, LAZERPUNK, EMPATHY TEST
    Tue 15th October 8 PM
  • Black Lips

    Neumos

    Line-up: BLACK LIPS, BLUE ROSE ROUNDERS
    Wed 16th October 1 PM
  • Black Lips with Blue Rose Rounders

    Neumos

    Line-up: BLACK LIPS, BLUE ROSE ROUNDERS
    Wed 16th October 8 PM
  • Micstro / Webb Wavvy / D. Mikey / BariBux / scalesofjustis

    High Dive Seattle

    Line-up: MICSTRO, D. MIKEY, SCALESOFJUSTIS, WEBB WAVVY and more
    Wed 16th October 8 PM
  • All Your Sisters, Grave Babies, Youryoungbody

    Highline

    Line-up: ALL YOUR SISTERS, GRAVE BABIES, YOURYOUNGBODY
    Wed 16th October 8 PM
  • Field Trip 93: Bijou Gerry Gonza

    Q Nightclub

    Line-up: BIJOU, GERRY GONZA
    Thu 17th October 9 PM
  • Haüsed: Sam Divine

    Kremwerk

    Line-up: SAM DIVINE
    Thu 17th October 9 PM
  • Iron Kingdom, Solicitor, Greyhawk

    Highline Bar

    Line-up: GREYHAWK, SOLICITOR, IRON KINGDOM
    Thu 17th October 1 PM
  • • MARMALADE • Seattle's longest running LEGENDARY FUNK/IMPROV night!

    High Dive Seattle

    Line-up: MARMALADE, IMPROV, LEGENDARY FUNK
    Thu 17th October 9 PM
  • Iron Kingdom, Solicitor, Point Zero

    Highline

    Line-up: POINT ZERO, IRON KINGDOM, SOLICITOR
    Thu 17th October 8 PM
  • Tremulant presents Jacob Groening

    Timbre Room

    Line-up: JACOB GROENING, C.M. BARTH, DARK RIVER, NICK BIGELOW
    Fri 18th October 10 PM
  • POP SECRET: YEHME2

    Q Nightclub

    Line-up: YEHME2
    Fri 18th October 11 PM