Top 5k on The DJ List

Suat Atesdagli

Istanbul, Turkey

Suat Atesdagli HomepageSuat Atesdagli BeatportSuat Atesdagli Soundcloud

Music

More Music

Biography

2005,2006,2007,2008 anketlerinde Türkiye’Nin EN İYİ DJ/ PRODÜKTÖRÜ seçildi.

-BOSHPORUS NIGHT, GAJA, REINA albümleriyle D&R listerinde Türkiye’nin en çok satan ismi.

İstanbul gece hayatı ve müzik denilince akla ilk gelen isimlerdendir. Suat Ateşdağlı 1983 yılında Moda 29’da Dj’lik kariyerine başladı. 10 yılı aşkın bir süre de 29 grubuna bağlı Vaniköy 29, Çubuklu 29, Etiler 29 ve Plaza gibi İstanbul’da efsane olmuş kulüplerde Dj’lik yaptı. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel radyocuları arasında bulunan Suat Ateşdağlı, bu alandaki kariyerine Metro Fm’de müzik direktörlüğü yaparak başladı. Türkiye’nin ilk dans müzik istasyonu olan Radyo 2019’un kuruluşunda yer aldı, dans müziğinin Türkiye’ye yayılmasına büyük katkı sağladı.

2001 yılından beri Avrupa’nın en gözde gece kulüpleri arasına giren ve Türkiye’de de birinci sırayı üstlenen REINA’da Dj’lik ve müzik direktörlüğü görevini üstlendi.

2007 Nisan ayında ilk compilation albümünü BOSPHORUS NIGHT adıyla çıkarıp uzun haftalar boyunca yabancı müzik listelerinde bir numara olmayı başarmıştır. Bu albümün en büyük özelliği ilk defa yabancı ve Türkçe şarkılardan oluşan bir compilation olması. Kenan Doğulu’dan, Sezen Aksu’ya, Ajda Pekkan’dan Serdar Ortaç’a kadar bir çok ünlü şarkıcının şarkılarına yer verilmiştir. Bob Sinclair, Level 42, Dr Kucho gibi dünyaca ünlü sanatçı ve dj’lerin en güzel şarkıları da bu compilation da yer almaktadır.

2008 Mart ayında da Suat Ateşdağlı Bosphorus Night 2 complation ı çikardı.Bosphorus Night 2 de Bosphorus Night gibi yabancı müzik listelerinde bir numara olmayı başardı. Daha sonra 2008 Haziran ayında Gaja Voyage by Suat Ateşdağlı yı çıkarıp ,müthiş bir başarı elde etmiştir.Ayrıca 2008 Demet Akalın’ın albümünde bulunan Mucize adlı şarkıya ve 2008 Nilüfer ‘in albümündeki bazı parçalara; ekip olarak da 2008 Tarkan’ın Metamorfoz albümündeki Dilli Düdük adlı parçaya mix yapmıştır. 2008 Temmuz ayında Suat Ateşdağlı “My Love” isimli ilk kendi şarkısını yaptı. Reina Compilation’ı da yer aldı.

2009 yılının Mayıs’ında Bosphorus Night serisinin üçüncüsü Bosphorus Night 3 piyasaya çıktı ve çıktığı andan itibaren “En Çok satanlar” listesinin bir numarasına yerleşti

2009 yazında Voyage Otellerinin müzik direktörlüğünü yaptı aynı zamanda canlı performansıyla bu yaza damgasını vurdu.

2009 Ekim ayında da Blackk ile anlaştı. Blackk ‘in müzik direktörlüğünü yaptı ve aynı zamanda kendi ekibiyle birlikte haftanın 6 gecesi canlı performanslarıyla gelenlerin beğenisini kazandı.

2010 yılında ünlü dj’in müzik direktörlüğü yaptığı BLACKK ‘in cd si, BLACKK by Suat Ateşdağlı çıktı. Albümde yeniden düzelenen Ziynet Sali’nin Yunanca yorumladığı Sen Gelmez Oldun ile enstrümantel Ölümlü Dünya ve ünlü dj’in remix’ini yaptığı Yalın’ın Ah be Kardeşim adlı şarkıları da yer almakta. Ayrıca albümde Ajda Pekkan, Sertab Erener gibi ünlü şarkıcılarda bulunmakta.

Bu sezon Istanbul’un gözde gece kulubu Sortie’de muzik koordinatorlugune baslayan Suat Ateşdağlı , 2010 yaz aylarında sevenleriyle Sortie’de buluşacak.

Ağustos 2010’da Suat Ateşdağlı, bir kez daha gecce.com’un “En İyi Dj Ödülü” ne layık görülerek, bu Ödülü arka arkaya 5. kez aldı.

Ayşegül Aldinç’in yeni çıkacak albümünde “Hani ya” şarkısına remix yapan Suat Ateşdağlı ,bu sezona damgasını vuran Tarkan’ın şarkısı “Sevdanın Son Vuruşu” ‘na yaptığı remix İle adından çok söz ettirdi. Ünlü dj yakında kendi yaptığı remixlerden ve yeni iki şarkısından oluşan bir single çıkaracak.

Dj’lik yaptığı önemli organizasyonlardan bazıları;

- Ajda Disco’da 2007 by Suat Ateşdağlı

- Fashion Tv Party

- Su Ada 2007

- Radyo 2019 party “Master at Work – Suat Ateşdağlı”

- İstanbul Buddha Bar Opening Party “Hovannes K – Suat Ateşdağlı”

- Eurovision Song Contest After Party Dj Suat Ateşdağlı

- Reina Formula 1 Party Dj Suat Ateşdağlı

- Champions league Final Party Dj Suat Ateşdağlı( 40.000 kişi )

- Yılbaşı Taksim Meydanı Dj Suat Ateşdağlı( 100.000 kişi )

- Gap mağazaları açılış partisi (Otto Santral)

- Trump Tower açılış daveti (Hilton İstanbul)

- Antalya Altın Portakal Film Festivali (Hillside Su Otel)

- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı “Taksim Meydanı” 2008

- Moskova Turizm Fuarında Hadisenin Partisinden sonra DJ Suat Ateşdağlı konukları eğlendirmeye devam etti.

BOOKING CONTACT:

ERDEM IPEKCI / MENAJERLIKOFISI.COM

[email protected]

+902165501288

+905333960000