NICLAS

NICLAS

26 followers
Příbramský dj, který s hraním začínal začátkem roku 2006. Jeho začátky jsou spojené s hraním přes notebook avšak pouze pro zábavu v domácím prostředí.V této době se asi nej... read more
Niclas HomepageNiclas SoundcloudNiclas Facebook

Biography

Location: Prague, Czech Republic Czech Republic
Genre: Trance

Příbramský dj, který s hraním začínal začátkem roku 2006. Jeho začátky jsou spojené s hraním přes notebook avšak pouze pro zábavu v domácím prostředí.V této době se asi nejvíce věnoval houseové muzice a oblíbil si i trance music.Bohužel v jeho rodném městě nebyly podmínky pro hraní tranceové muziky a tak se z velké části vrátil k housu. V červnu 2007 si zakoupil své první CD Playery a s tím přišla i nová éra v jeho hraní. Své nové možnosti spojené s hraním na přehrávačích si poprvé vyzkoušel na párty v příbramském klubu. V této době se asi nejvíce věnoval hudebnímu stylu house, ale časem přičichl i ke stylu electro house a postupně začal své sety prokládat i electro stylem. Na podzim roku 2007 začal spolupracovat s promotéry dobříšského klubu Randez Vous, kde získal residentúru na jeden rok a odehrál tak spoustu klubových akcí. V srpnu roku 2008 na party Love Connection křtil CD s názvem Party Code pro německou formaci Code Red, která figurovala v té době na prvních místech hitparád se svými hity Kanikuly, Shut up a 18. Zhruba od října 2008 začal pracovat na své vlastní tvorbě a věnoval se nadále hraní v příbramských klubech. V roce 2009 si zahrál na Overdose Party v příbramském Snack Baru s headlinerem Djem Trentem. Tato akce byla převážně vedena ve stylu progressiv a electro. A začátkem tohoto roku dostal příležitost zahrát si v sedlčanském klubu Pohoda jako headliner. V lednu byl také mimo jiné pozván jako host internetového rádia Santamusic, dnes rádio Hubajda, kde naservíroval svůj hodinu a půl dlouhý set opět vedený ve stylu progressive electro a následně odpověděl na pár otázek týkajících se jeho hraní a postoji k tehdejší klubové scéně. V březnu roku 2009 byl pozván do pražského klubu Top secret, kde odehrál svůj tříhodinový set za podpory známého českého moderátora Choseho a svou dokonale doplňující se show dohnali dav k šílenství. V tomto období začal postupně opouštět hudební styl progressive elekto a rozšiřovat svou sbírku převážně o čistě progressivní sound. Od té doby na něj hodně začal působit vliv Sander van Doorna a jeho specifického progressivu. Pomalu ale jistě začal jeho sound dostávat dnešní podobu. Na podzim roku 2009 začal opět s vlastní produkcí. Tím vzniklo několik remixů, které začlenil i do svých setů. Pravidelně se jimi presentuje na různých klubových akcích.

Za dobu působení na klubové scéně si zahrál s mnoha djs. Jako je například slovenský dj Richard Tocs, dj Trent, dále pak residenti pekelného Baru Lucass aka Fappipe a Farelly. Měl i tu čest spolupracovat se známým českým dj a producentem F1Dem a mimo jiné si zahrát s Alexxem van den Bergem, kterého si lidé mohli živě poslechnout na akcích jako je Creamfields a Emotions.

Music

Niclas