Leo Lycra BeatportLeo Lycra Soundcloud

Music

More Music

Biography

1993 – začíná navstěvovat kluby, kde se setkává s elektronickou hudbou. (Fan Favorit,Dance Hall koruna,Boby centrum aj.)

1994 – kupuje gramofony a začíná nakupovat hudbu na vinylových nosičích.

1995 / 1996 – oficiálně poprvé hraje ještě pod starým pseudonymem DJ Sirup (jméno, které používal jako writerský podpis) v klubu Fan Favorit v Brně. Následují počátky spolupráce s G-production, která rozjíždí, dnes již legendární sérii parties Supersonic Garage, na které hrál více než 3krát. Také se věnuje promotérsé činnosti a organizuje parties v klubu Mersey, kde hraje po boku Dj R.A.D.E.K., Aiffel, Orbith a další.

1996 – pod novým pseudonymem Leo Lycra postupně spolupracuje se všemi většími agentuarmi, podílející se na budování taneční scény na Moravě. Ze známých např.: G-Production, Lunar Agency, Mersey Agency. Hraje opět na SuperSonic garage, Summerave, Boby Centrum Garage…

1997 / 1998 – jako jeden s nejvyhledávanějších dj vstupuje pod křídla Lunar bookingu společně s Dj Orbithem, Dahem, Gingerem a Pietrem tvoří silnou moravsko-českou techno elitu. Účastní se mnoha tanečních parties např. Citadela (více než 3krát), Pall Mall Tour (tour po moravských klubech), Bassblaster a mnoho dalších. Také nahrává kompilaci pro časopis Bassblaster.

1999 / 2000 – přibývají nabídky ke hraní a Dj Leo Lycra se umístňuje na 14 pozici v Top Czech Djs časopisu Bassline. Začíná cestovat na parties do zahraničí, kde hraje např. v Maďarsku – Hyperspace (2krát), Rakousku – Nation2nation ve Vídni, Fruities club, Srbsku, Slovensku(U – club, club Metro Šaľa, Extrem bratislava), Polsku.

Startuje spolupráci s Apokalypsa teamem a aktivně se účastní jejich parties na Boby centru. Hraje taktéž své první live vystoupení na Orion Hall. Mezi další větší vystoupení těchto let patří Citadela, Mácháč, Bassblaster, Summer of Love..

2000 / 2001 – pokračuje ve svém studiu v práci na vlastní tvorbě a podílí se svým trackem na kompilaci agentury Mersey agency. Další jeho track vychází na kompilaci DJZONE.

Hraje v mnoha klubech po celé české republice a několikrát navštíví i radiová show v Brně, Břeclavě, Pardubicích..

Hraje po boku takových hvězd jako jsou Ben Sims, Gayle San, Oliver Ho, Inigo Kennedy..

2002 – stěhuje se do Prahy, kde se věnuje taktéž modelingu , opouští agenturu Lunar a hraje pouze pod vlastním jménem, dál spolupracuje se všemi většími agenturami. Pracuje na dalším live vystoupení a hraje žánry jako Techno, Tech-house, Progressive house.

2005-2008 – žije v UK (Londýn) kde při práci navštěvuje kluby a inspiruje se tamní taneční scénou.

2009 – návrat do Čr a usilovná práce na vlastních i cizích hudebních projektech.

Jeho skladby můžete najít pod nickem Leo Lycra či LL edit.

Produkčně spolupracuje s M.Scubermanem, podílí se na finálním zvuku Djane Patricia.

Stará se o vlastní klubovou noc Trashion v klubu Abajo Brno.

Stává se členem hudební agentury Re-Set Records.

2010 / vstupuje do ENERGY bookingu a účastní se společných hudebních projektů se Sonny Vega, Martin Hloch.

Remixuje pro Chris Sadler.

A věnuje se nadále vlastní produkci.

2012 / různé bookingy mimo jiné i v klubech na Ibize.

2013 / stěhuje se zpět do Prahy

Discografie:

Dj Patricia – People are flying high (Leo Lycra RMX)

Leo Lycra – Irish Voices (RST 08)

Michael Scubermmann – Riser (LLedit)

Michael Scubermmann – Upstream (LLedit)